O nas

Od gospodarza …

Ponad stuletni dom w którym do 1958 roku mieszkał z rodziną główny technolog huty szkła „Józefina” w Szklarskiej Porębie. Był niemieckim specjalistą od barwienia masy szklanej i wykształcił w tym zawodzie grupę polskich specjalistów którzy produkowali sławne kryształy z huty „Julia” W pobliżu znajduje się najwyżej położona w europie kopalnia kwarcu z której surowiec był przerabiany w hucie „Julia” Wystrój obiektu nawiązuje do okresu w którym był wybudowany a elementy architektury wykonane zostały z lokalnych surowców.

W wolnym czasie zajmuję się szukaniem w okolicznych górach ciekawych minerałów ,szczególnie interesują mnie kwarce i agaty. Posiadam ciekawą kolekcje agatów z Gór Kaczawskich. Zimą w wolnym czasie uczę podstaw poruszania się na nartach biegowych i prowadzę wycieczki po turystycznych szlakach narciarskich

Okolica słynie z pięknych widoków na całe Karkonosze i dużej ilości grzybów i jagód. Tędy przebiega główny szlak sudecki i trzy szlaki tematyczne, kilka szlaków rowerowych oraz droga sudecka – dawny trakt do Pragi. Dużą atrakcją jest kolej izerska, która przełomami jedzie do Czech i przez Niemcy zamyka Euro-Region Nysa. Celem krótkich wycieczek jest położone wyżej schronisko na Wysokim Kamieniu skąd jest piękny widok na Karkonosze , Góry Kaczawskie , Dolinę Bobrua.